GRE

اطلاعات در مورد آزمون بین المللی جی آر ای

Graduate Record Examinations

آزمون GRE آزمونی است برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای آمریکا،کانادا و برخی کشورهای دیگر دارند.هدف از این آزمون،سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ التحصیلان می‌باشد. این آزمون فقط برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است.برخی از دانشگاه های سراسردنیا،معمولاً داشتن نمرهٔ بالا در این آزمون را یکی از شرایط پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا قرار می‌دهند.یکی از مهمترین معیارهای پذیرش دانشجو برای کمیته پذیرش دانشگاه و یا اساتید دانشگاه،نمره GRE میباشد.

انواع مختلف آزمون GRE

این آزمون به دو نوع General و Subject تقسیم میشود.

آزمون GRE SUBJECT TEST از دروس تخصصی رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک وروان شناسی تشکیل شده است .اگر در این رشته‌ها تحصیل می‌کنید باید وب سایت دانشکده مورد نظر را بررسی کنید تا از لزوم شرکت در این آزمون با خبر شوید. این نوع امتحان GRE فقط در بعضی دانشگاه ها مورد توجه قرار می گیرد.

آزمون اصلی که آن را به عنوان GRE می‌شناسیم GRE General TEST است که هر هفته در مراکز مختلف و شهرهای مختلف ایران به صورت منظم و کامپیوتری برگزار می‌شود. از این نظر دست شرکت کنندگان در انتخاب زمان و مکان مناسب باز است و می‌توانند زمان کافی برای آماده‌سازی قبل از این آزمون برای خود در نظر بگیرند.

محتوای آزمون

این آزمون دارای ۳ قسمت درک واژگان (verbal section)، ریاضیات (quantitative section) و قسمت نوشتاری تحلیلی (analytical writing section) می‌باشد.سؤالات مربوط به آزمون ریاضی شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که در ۳۵ دقیقه باید پاسخ داده شود، نمره این بخش بین۱۷۰- ۱۳۰ محاسبه می‌شود.سوالات بخش درک واژگان شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. نمره این بخش نیز بین۱۷۰-۱۳۰محاسبه می‌شود.قسمت نوشتاری تحلیلی شامل نوشتن ۲ انشا می‌باشد که هرکدام دارای ۳۰ دقیقه زمان است. نمره این بخش از ۶ محاسبه می‌شود.

مجموعه ما با برگزاری دوره های GRE شما را برای این آزمون آماده میکند.هم چنین شما میتوانید تمامی سوالات خود راجع به آزمون GRE را از مشاورین متخصص ما پرسیده و تمامی کارهای ثبت نام خود را از طریق موسسه پیگیری نمایید.

موضوعات مرتبط