TÖMER

آزمون تومر ، امتحانی مهم برای مهاجرت تحصیلی ترکیه!

برای راهیابی به دانشگاه‌های کشور ترکیه آزمون‌هایی پیش روی شما قرار خواهند گرفت که شما را بر اساس سواد، علم و زبانتان بر می‌گزیند. این آزمون‌ها به نسبت اینکه چه دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید و بر اساس قوانین مربوط به آن دانشگاه‌ها می‌تواند متغیر باشد. در کنار این موضوع احاطه به زبان‌هایی که در هرکدام از این دانشگاه‌ها برای تدریس دروس استفاده می‌شوند نیز می‌توانند اهمیت بسیاری داشته باشند. طبیعتا وقتی از دانشگاه‌های کشور ترکیه صحبت می‌کنیم باید انتظار داشته باشید که تعداد خیلی زیادی از آن‌ها نیاز به احاطه و شناخت زبان ترکی استانبولی داشته باشند؛ بنابراین برای آشنایی و سطح بندی این زبان آزمون‌هایی برگزار می‌شوند.

آزمون تومر چیست ؟

آزمون تومر یا کفایت زبان ترکی آزمونی است که توسط مراکز آزمون زبان ترکی استانبولی برگزار می‌شود و سطوح مختلفی را شامل می‌شود. باید گفت که این آزمون برای مراکز مختلف آموزشی، دانشگاه‌ها و… اهمیت بسیاری دارد و می‌توان آن را یکی از پیش شرط‌های ورود به دانشگاه‌های کشور ترکیه دانست، آن هم دانشگاه‌هایی که زبان تدریس آن‌ها ترکی استانبولی است.

همه چیز درباره آزمون تومر

تومر دانشگاه آنکارا Ankara Tömer رسمی‌ترین و شاید اولین مرکز آموزش زبان در کشور ترکیه است که نام تومر نیز به همین مرکز اختصاص داشته است و به نوعی به دانشگاه آنکارا وابسته است. در اینجا باید اضافه کرد که این آزمون به دو صورت دیپلما Diploma و سرتیفیکا Sertifika برگزار می‌شود. مدرک آزمون دیپلما دارای کد بین المللی و اعتبار مادام العمر است و مدرک سرتیفیکا نیز کد بین المللی دارد و از اعتبار سه ساله بهره‌مند است. آزمون سرتیفیکا در دو سطح مقدماتی TEMEL و متوسط ORTA برگزار می‌شود.

همانطور که آزمون TOEFL توسط ETS برگزار می‌شود آزمون TOMER نیز توسط UTS که مخففUzaktan Turkçe Sınavı است برگزار می‌گردد.

به طور کلی آزمون تومر از سطح A1 شروع می‌شود و تا سطح C2 نیز ادامه می‌یابد. باید این را بدانید که نمره‌ای که شما در این آزمون کسب می‌کنید می‌تواند سطح زبان شما را به خوبی مشخص نماید. در رابطه با سطح‌های مختلف این آزمون باید گفت که آن‌ها با تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند می‌توانند حداقل نیاز نمره برای ورود به دانشگاه‌های کشور ترکیه را مشخص نمایند، چرا که دانشگاه‌های مختلف سطح‌های متفاوتی از این آزمون را برای جذب دانشجویان خارجی خودشان مد نظر دارند.

آزمون تومر در بیشتر شهر‌های کشور ترکیه برگزار می‌گردد و در استانبول نیز تقریبا هر هفته می‌توانید در این آزمون شرکت نمایید. برای آنکه بتوانید در این آزمون شرکت نمایید باید گفت که نیازی به دریافت ویزای تحصیلی و یا پرداخت هزینه‌های اضافی و بیش از حد نیست و شما می‌توانید حتی با پاسپورت خودتان نیز در این آزمون شرکت نمایید. آزمون آزمایشی یک تا دو روز قبل از آزمون اصلی برگزار می‌شود و هیچ هزینه‌ای نیز به دنبال نخواهد داشت و فقط کسانی می‌توانند در آن شرکت کنند که در آزمون اصلی تومر ثبت نام کرده باشند. نتایج آزمون‌های تومر در دست دانشگاه آنکارا است و چیزی در حدود سه تا ده روز کاری بعد از آزمون نیز مشخص خواهد شد.

موسسه ما یکی از قدیمیترین موسسه های برگزاری دوره های ترکی استانبولی در ایران میباشد.اساتید موسسه از اساتید مجرب و با تجربه بوده و به همین دلیل میزان رضایتمندی زبان آموزان بالا بوده و هم چنین میزان کسانی که نمره بالایی را در آزمون تومر کسب میکنند بسیار بالا میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برگزاری کلاسها،زمان بندی و سایر اطلاعات با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

موضوعات مرتبط