تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان مدارس متوسطه بین المللی عمومی در کانادا ، موسسات سکولار و دولتی هستند که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش کانادا قرار دارند .

بسیاری از مدارس متوسطه عمومی در کانادا ، فعالانه دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان جذب می کنند . مدارس دولتی مزایای تحصیل در کنار گسترده ترین بخش جامعه کانادا را ارائه می دهند : 92 درصد از جوانان کانادایی در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند .

زبان اصلی آموزش در مدارس متوسطه کانادایی به استثنای کبک که به زبان فرانسوی است ، انگلیسی است . در بسیاری از مدارس زبان انگلیسی زبان اول و همچنین زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم آموزش داده می شود و دوره های زبان های دیگر مانند اسپانیایی ، آلمانی ، و … در دسترس است . دوره ها برنامه های درسی تا حدودی از مدرسه به مدرسه متفاوت است ، اما تمام مدارس متوسطه عمومی با مجموعه ای از استانداردهای دولتی مطابقت دارند .

مدارس متوسطه بین المللی یکی از اقتصادی ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی هستند . از آنجا که آموزش عمومی رایگان برای ساکنین استان است ، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی به ترتیب کمتر از موسسات خصوصی است که از 8000 تا 14000 دلار کانادا برای یک دوره مطالعه ده ماهه محاسبه می شود . برخی از مدارس متوسطه عمومی دارای خوابگاه هستند و بسیاری از آنها زندگی با خانواده کانادایی ( homestay families ) را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند .ازین رو تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان به بسیاری از خانواده هایی که خواهان پیشرفت فرزند خود هستند ، توصیه می شود .

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم امکان پذیر است اگر شما بخواهید در کانادا در مقطع بالاتری ادامه تحصیل دهید . این مهم ، خود شرط و شروطی دارد که از مهمترین آن ها می توان به نداشتن گپ تحصیلی ، تسلط به زبان انگلیسی ، سابقه تحصیلی درخشان و پایین بودن سن متقاضی اشاره کرد .

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در کانادا رایگان تحصیل در کشور کانادا به صورت رایگان امکان پذیر نیست . مگر در مواردی بسیار نادر که دانشجو دارای استعدادهای درخشان خارق العاده ای باشد که در این صورت به اصلاح از طرف دانشگاه Fullfound گرفته و هزینه تحصیل و گاها زندگی فرد را دانشگاه متقبل می شود . اگر به بند بالا دقت کنید متوجه خواهید شد که تحصیل در کانادا رایگان نیست و تنها در صورت اخذ بورسیه تحصیلی می توان به کاهش بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا کمک کرد .