مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

(CV/Resume)

هلدینگ مارس با تکیه بر همکاری با اساتید و دانشجویان دانشگاهها و کالجهای بین المللی همراه شما در فرایند آماده سازی مدارک لازم برای اپلای است. این مدارک شامل رزومه تحصیلی/کاری (CV/Resume)، توصیه نامه (Recommendation)، پروپوزال، انگیزش نامه تحصیلی، و ... است. آماده سازی مناسب این مدارک نقش به سزایی در افزایش شانس قبولی شما دارد چرا که قابلیتهای شما بر اساس این مدارک سنجدیده می شود. به این منظور، متقاضی اطلاعات لازم را آماده کرده و در اختیار کارشناسان ما قرار می دهد. بر اساس اطلاعات داده شده، کارشناسان ما مدارک لازم را آماده می کنند. همچنین در صورتی که شما مدارک خود را آماده کرده اید کارشناسان ما می توانند مدارک شما را هم به لحاظ نگارشی و هم به لحاظ محتوا بررسی و ویرایش نمایند.

تفاوت رزومه و CV

یکی از سئوالات متداول در مورد مدارک، مربوط به تفاوت رزومه و CV است. این دو که گاها به جای هم استفاده می شوند ولی دارای تفاوتهای اساسی هستند.

CV (Curriculum Vitae): یک سند جامع و کامل شامل تحصیلات، سابقه کار، جوایز و افتخارات، کتب و مقالات تالیفی و ... است که بیشتر در محیطهای آکادمیک مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر این موارد به ترتیب زمانی مرتب شده اند و موارد جدید به ابتدای/ انتهای لیست اضافه می شود. در نتیجه CV می تواند دو، پنج، یا حتی سی صفحه باشد. برای دیدن نمونه ها می توانید به صفحات شخصی اساتید مراجعه کنید.

یک CV درست و اصولی در واقع روشی برای تبلیغ و مارکتینگ شخص شماست و باید شامل اطلاعات دقیق و جزئی در مورد تحصیلات، تجربیات، و مهارتها و توانایی های شما باشد. بر همین اساس، معمولا هر شخص یک CV ثابت دارد و می توان آن را برای اپلای های مختلف استفاده کرد. معمولا همین CV واحد در ترکیب با کاور لترهای متفاوت برای اپلای های مختلف استفاده می شود.

رزومه اما شامل خلاصه ای از تحصیلات، تجربیات، و مهارتها و توانایی های شماست که معمولا در یک (یا حداکثر دو) صفحه تنظیم می شود. دلیل این کار آن است که مسئول بررسی رزومه ها شاید بیش از ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ رزومه برای بررسی دارد و نمی تواند همه آنها را به دقت بررسی کند. بنابراین رزومه باید طوری نوشته شود که اولا ویژگیهای متمایز شما را در کمتر از یک دقیقه به طور برجسته نشان دهد و ثانیا بتواند توجه مسئول مربوطه را جلب کند. در حقیقت هدف از نوشتن رزومه تمایز شما از بقیه اپلای کنندگان با برجسته کردن ویژگیهای مخصوص شما در کمترین زمان ممکن است.

تفاوت مهم دیگر رزومه با CV در این است که رزومه ثابت نبوده و با توجه به شغل مورد نظر تنظیم می شود. بنابراین رزومه شامل همه تجربیات یا سابقه کار شما نیست بلکه شامل مهمترین و مرتبط ترین آنهاست.

علاوه بر این، شکل ظاهری و فرمت رزومه هم اهمیت خاصی دارد. سعی کنید اطلاعات خود به صورت طبقه بندی شده به شکل پاراگرافهای مجزا ارائه دهید. همچنین سعی کنید که رزومه شما شامل اطلاعات تخصصی و مرتبط با شغل مورد نظر باشد. اطلاعات شخصی مانند اسم، آدرس و تاریخ تولد، تلفن و ایمیل را فراموش نکنید.

برای نگارش رزومه/CV می توانید از تمپلیتهای آماده روی اینترنت استفاده کنید. در نظر داشته باشید که یک رزومه/CV درست و اصولی شانس قبولی شما را به طور چشمگیری بالا می برد. هلدینگ مارس با تکیه بر همکاری متخصصین نگارش رزومه/CV با سالها تجربه ارزشمند، آماده ارائه بهترین و موثرترین خدمات در زمینه نگارش، ویرایش و استاندارد سازی رزومه/CV با تاکید بر سوابق آموزشی، مهارتها، تجارب حرفه ای، جوایز و دستاوردها و سایر اطلاعات مرتبط با جایگاهتان به شما متقاضیان عزیز می باشد.

نمونه مدارک رزومه و CV :

*************************************************************************************************************

توصیه نامه (Letter of Recommendation)

توصیه نامه یا Recommendation Letter یکی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش از اکثر دانشگاههای معتبر دنیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. این نامه که به خصوصیات و توانایی های شما در محیط آکادمیک می پردازد باید از طرف یکی از اساتید شما در آخرین مقطع دانشگاهی تان باشد که از طریق روش های مختلف که عموما توسط دانشگاه مقصد تعیین می شود و به همراه دیگر مدارک لازم باید برای دانشگاه ارسال شود.

هدف از ارائه توصیه نامه به دانشگاه مقصد در واقع نشان دادن توانایی و لیاقت شما برای تحصیل در مقطع بالاتر و در رشته تحصیلی مد نظر می باشد که این توانایی باید از طرف اساتید سابق شما که سابقه تدریس یا همکاری در پروژه های تحقیقاتی مختلف را با شما داشته اند، تایید شود.

روش های ارائه توصیه نامه

معمولاً روشهای ارائه توصیه نامه به دانشگاههای مختلف، بر حسب سیستم دانشگاه متفاوت است. در ادامه به روشهای مختلف نوشتن توصیه نامه می پردازیم:

۱- شما می توانید از اساتید مرجع که قصد گرفتن توصیه نامه از آنها را دارید درخواست کنید که برای شما یک نامه بنویسند سپس شما آن را بر روی سربرگ دانشگاه پرینت نموده و به امضای استاد مرجع برسانید و نامه امضا شده را برای دانشگاه مقصد ارسال کنید.

۲- اگر بنا به دلایلی اساتید مرجع مورد نظر شما شخصا قادر به نوشتن توصیه نامه نباشند یا زمان کافی برای این کار نداشته باشند، شما می توانید از نمونه های آماده بر روی سربرگ دانشگاه پرینت بگیرید و پس از قرار دادن اطلاعات شخصی خود در نامه آن را برای امضا به استاد مرجع ارائه دهید.

۳- در برخی موارد دانشگاه مقصد یک فرم را به عنوان Template در اختیار متقاضیان قرار می دهد که این فرم باید به استاد مرجع ارائه داده شود تا آن را تکمیل نماید و سپس توسط استاد یا متقاضی از طریق پستی یا الکترونیکی برای دانشگاه ارسال شود.

۴- در برخی موارد دانشگاه مقصد برای دریافت توصیه نامه از سیستم الکترونیک استفاده می کنند. در این سیستم، دانشگاه از متقاضی می خواهد که ایمیل استاد مرجع را وارد کند و دانشگاه به صورت مستقیم با آن استاد ارتباط برقرار می کند و از استاد مربوطه می خواهد که فرمهای لازم را تکمیل کند.

نکات مهم

ü تعداد توصیه نامه مورد نیاز برای اخذ پذیرش بر اساس قوانین دانشگاه مقصد تعیین می شود که عموماً ۲ یا ۳ نامه است.

ü توصیه نامه مناسب و قوی می تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش و بورسیه افزایش دهد.

ü اساتیدی که به عنوان استاد مرجع انتخاب می کنید باید از اساتید سابق شما باشند که از شما شناخت کافی دارند یا سابقه تدریس یا همکاری تحقیقاتی با شما دارند.

ü اگر برای مقطع دکترا اقدام می کنید ترجیحاً یکی از توصیه نامه ها را از استاد راهنمای خود در مقطع کارشناسی ارشد درخواست کنید.

ü توصیه نامه باید بر روی سربرگ دانشگاه پرینت شود و پس از امضا شدن توسط استاد مرجع باید در پاکتی قرار داده و مهر و موم شود و به همان صورت برای دانشگاه مقصد ارسال شود.

ü اگر دانشگاه مقصد از طریق سیستم الکترونیکی با استاد مرجع شما تماس گرفته است حتما اطمینان حاصل کنید که استاد شما ایمیل دانشگاه را دریافت کرده و فرم لازم را تکمیل کرده است.

با توجه به اهمیت بالای توصیه نامه برای اخذ پذیرش و بورسیه ، کارشناسان خبره هلدینگ آموزشی مارس شما را در نگارش توصیه نامه یاری می کنند . کافیست تا با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما توضیحات تکمیلی را در اختیار شما بگذارند.

نمونه مدرک توصیه نامه :

*************************************************************************************************************

انگیزه نامه (SOP)

Statement of Purpose یا انگیزه نامه مهمترین بخش درخواست اخذ پذیرش شماست و همانگونه که از اسم آن مشخص است این نامه درباره دلایل و انگیزه شما از تحصیل در دانشگاه مورد نظر می باشد که به کمیته مسئول پذیرش در دانشگاه نشان میدهد "شما چه کسی هستید"، "چه عواملی بر روی مسیر شما تاثیر گذار بوده اند"، "علائق حرفه ای شما چیست" و"هدف شما از تحصیل چیست".

مدارک تحصیلی شما متعلق به گذشته است، بیشتر افراد فقط یک یا دو بار در آزمونهایی مانند GRE, Gmat, IELTS, TOEFL شرکت کرده اند و نمره آنها به میزان زیادی تحت تاثیر شرایط آنها در روز امتحان بوده است، انتخاب مناسب اساتید برای توصیه نامه مهم است ولی شما فقط می توانید امیدوار باشید که اساتید توصیه نامه خوبی به شما بدهند. انگیزه نامه شما تنها قسمت از مدارک شما می باشد که کاملا تحت کنترل شما است. انگیزه نامه تنها پل ارتباطی مستقیم شما با دانشگاه مورد نظر می باشد که خود را از میان دیگر متقاضیان متمایز کنید و به کمیته پذیرش نشان دهید که لیاقت این فرصت را دارید و علاقه مند کسب علم و دانش هستید.

بیشتر دانشجویان برای آزمونهای بین المللی مانند TOEFL ,IELTS, GRE, GMAT سخت تلاش می کنند تا بالاترین نمره را کسب کنند، همچنین در کلاسهای زیادی شرکت می کنند، از دوره های تقویتی استفاده می کنند، امتحانهای زیادی می دهند و در واقع تمام تلاش خود را می کنند تا نمره خوبی کسب کنند زیرا می دانند که نمره بالا برای اخذ پذیرش و یا حتی بورسیه ضروری می باشد.

از طرف دیگر، انگیزه نامه به آخرین لحظه ممکن موکول می شود. وقتی به انگیزه نامه های نمونه نگاه می کنیم با خود فکر می کنیم آیا من هم می توانم به این خوبی بنویسم؟ یا فکر می کنیم چه نقطه قوتی را می توانیم از زندگی خود جدا کنیم و نشان دهیم که دانشجوی منحصر به فردی هستیم؟ و یا چگونه تمام باید و نبایدها را لحاظ کنیم؟ و در انتها و پس از غلبه بر تمامی این مشکلات به این نقطه میرسیم که آیا آخرین نسخه بازنویسی شده به اندازه کافی خوب می باشد ؟

نهایتاً چون آخرین زمان تحویل مدارک بسیار نزدیک است یک انگیزه نامه معمولی می نویسیم و خوشحالیم که بالاخره نگارش انگیزه نامه تمام شد و پس از یک بار چک کردن سریع، مدارک را ارسال می کنیم. اگر شما هم این کار را می کنید در واقع فرصت اخذ پذیرش خود را به سادگی از دست می دهید.

یک انگیزه نامه خوب به طور قطع شانس اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان را افزایش می بخشد و حتی باعث پوشش نقاط ضعف شما مانند نمره های نه چندان خوب می شود در حالیکه یک انگیزه نامه بد می تواند یک رزومه خوب را بی تاثیر کند.

اگر برای نگارش انگیزه نامه درست برنامه ریزی کنید می توانید به خود زمان کافی برای نوشتن یک انگیزه نامه مناسب، منطقی و کارآمد دهید تا شانس شما برای اخذ پذیرش افزایش یابد. مشاوران هلدینگ آموزشی مارس در نگارش چنین انگیزه نامه ای نیز شما را تنها نگذاشته و به شما این اطمینان را می دهد که یک نسخه نهایی راضی کننده از انگیزه نامه خود داشته باشید. کافیست برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نمونه مدرک SOP :

*************************************************************************************************************

کاورلتر برای اخذ پذیرش تحصیلی Cover letter

پذیرش در هر دانشگاهی ممکن است روال‌ مخصوص به خود را داشته باشد اما یکی از مواردی که در بیشتر مواقع به خصوص برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا برای تکمیل مدارک پذیرش لازم است Cover Letter است.

کاور لتر ، Cover Letter یا نامه پوششی اولین معرفی نامه شما به دانشگاه یا کارفرمای بالقوه است که فرصتی برای شما ایجاد می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن شایستگی و صلاحیت خود را به عنوان کاندیدای ایده آل موقعیت شغلی یا مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکترا (PhD) به شیوه ای حرفه بیان کنید. این نامه نسبتاً کوتاه صلاحیت های (Qualifications) شما را برای موقعیت شغلی یا مقطع تحصیلات تکمیلی درخواستی نمایش می دهد. به علاوه، فرصتی فراهم می آورد تا هرگونه شرایط خاص و غیرعادی در رزومه، CV، یا کارنامه تحصیلی و مقاطع تحصیلی تان را شرح داده و در این زمینه شفاف سازی نمایید. این شرایط خاص عبارتند از:

• فاصله یا گَپ زمانی بین تحصیل (طولانی شدن مدت تحصیل، ترک موقت تحصیل، فاصله طولانی بین مقاطع تحصیلی)

• ضعف در کارنامه، نمرات پایین، دلایل مردودی در دروس یا افت تحصیلی در مقاطع زمانی مختلف

• فاصله یا گَپ زمانی بین شغل ها و استخدام شما

• تغییرات شغلی یا استخدام های کوتاه مدت

• ترک شغل و یا ترک موقت و بازگشت به شغل قبلی

• تعدد و تنوع مشاغل و استخدام در شغل های مختلف و متغیر

همچنین نگارش کاور لتر فرصت مناسبی برای جلب نظر مخاطب درباره سطح حرفه ای شما و افزایش احتمال دعوت به مصاحبه شغلی یا مصاحبه تحصیلی می باشد.

این نامه پوششی (کاور لتر) ابزار مفیدی برای معرفی خود، فعالیت ها و تقاضایتان از سازمانی است که شما برای اخذ پذیرش (تحصیلی یا کاری) اقدام نموده اید. با خواندن این نامه، مخاطب شما بایستی یک دید کلی از رزومه شما و چرایی انتخاب شما برای فرصت شغلی و کاری مورد نظر پیدا کند. برخلاف رزومه که بیشتر پیشینه کاری و تحصیلی شما را بیان می کند، یک کاورلتر موفق بیشتر بازگو کننده شخصیت شماست. در واقع کاورلتر بایستی به مخاطب شما انگیزه کافی بدهد تا یک مصاحبه حضوری با شما داشته باشد و یا اینکه با پذیرش شما برای فرصت مورد نظر توانایی شما را بیازماید. نوشتن یک کاور لتر موفق نبایستی از یک الگوی خاص تبعیت کند بلکه بایستی کاملا منحصر به فرد باشد تا شما را از سایرین متمایز سازد. اما در عین حال کاورلترهای موفق دارای ساختاری هستند که باید رعایت شوند و در ادامه به آنها می پردازیم .

نگارش کاور لتر حرفه ای

کاور لتر مخاطب‌محور و حرفه ای کاور لتری است که شامل سه بخش اصلی زیر باشد:

• مقدمه کاور لتر

• بدنه کاور لتر

• بخش پایانی کاور لتر (که با یک مطلب جذاب یا درخواست پایان می یابد)

مقدمه کاور لتر

هر جا در ابتدای کاور لتر میسر بود، بنویسید چگونه با شرکت یا دانشگاه مربوطه آشنا شدید؟

روش های آشنایی احتمالی عبارتند از:

• در پاسخ به یک آگهی شغلی

• تحقیق برای شناسایی شرکت یا دانشگاه (اگر تحقیق نکردید و بگویید که چنین کاری را انجام داده اید، ممکن است ادعای نادرست برای کارفرمای بالقوه شما محرز باشد)

• مطالعه درباره دانشگاه یا شرکت مورد نظر در سایت ها، اخبار، گزارشات رسانه ها، مجلات و غیره.

• دریافت معرفی نامه یا توصیه نامه از سوی کارفرما یا استاد فعلی برای شرکت یا دانشگاه مورد نظر

بدنه کاور لتر

به هنگام نوشتن بدنه یا محتوای اصلی کاور لتر باید صلاحیت ها و نقاط قوت خودتان را متناسب با شغل یا مقطع تحصیلی درخواستی بیان کنید. در این بخش از کاور لتر با اطلاعات کلیدی مندرج ، رزومه یا CV خود را پررنگ تر کنید و تعدادی از نقاط قوت و ارزش های والای فردی خود را مطرح نمایید. توجه کنید، مراد از پررنگ تر یا هایلایت کردن اطلاعات رزومه یا CV ، تکرار آنها نیست.

بخش پایانی کاور لتر

اگر به یک آگهی فرصت شغلی یا آگهی جذب دانشجو یا استاد دانشگاه پاسخ می دهید، بنویسید که منتظر فرصتی هستید که بتوانید نحوه مشارکت و همکاری خود با شرکت یا دانشگاه مورد نظر را با مخاطب خود در میان بگذارید.

نکته های پایانی نگارش کاور لتر

نکته مهم در نگارش کاور لتر این است که لحن نگارش کاور لتر خود را متعادل نگه دارید. می خواهید علاوه بر حرفه ای بودن، قاطعانه بنویسید.

در حالیکه رزومه یا CV از اصول و قواعد نگارشی استاندارد (استفاده از ضمیر اول شخص، کلمات اضافه، جملات کامل) پیروی نمی کند، کاور لتر از این قوانین نگارشی پیروی می کند!

در پایان، سعی کنید بر نیازهای کارفرما یا دانشگاه مورد نظرتان تمرکر کنید، نه خودتان (به عنوان مثال: به جای اینکه بنویسید از شرکت یا دانشگاه مورد نظرتان چه توقعاتی دارید، مشخص کنید چه دانش و مهارت هایی را برای احراز شغل یا کرسی دکترای مورد نظر با خود به شرکت یا دانشگاه مورد نظر عرضه می نمایید). برای نوشتن یک نمونه کاور لتر خوب باید از ادبیات رسمی و علمی استفاده کنید و از لحن غیر رسمی به شدت اجتناب کنید.

امیدواریم از نکات کلیدی بالا بهره لازم را برده باشید. چنانچه سؤال یا ابهامی درباره نوشتن کاور لتر دارید، با ما در میان بگذارید. کارشناسان مجرب هلدینگ آموزشی مارس گرد هم آمده اند تا با نگارش کاورلتر موفق و همچنین ارائه مشاوره های سازنده شما را به بهترین شکل ممکن در این مرحله از اپلای یاریتان کنند. همچنین، برای آن دسته از کارجویان یا متقاضیان پذیرش در دانشگاه های خارجی که تصمیم دارند نگارش کاور لتر خود را به دست افراد متخصص نگارش کاور لتر بسپارند، همکاران ما آماده پذیرش درخواست نگارش رزومه، CV و کاور لتر شما هستند.

نمونه کاورلتر :